Firma Fresenius Kabi Polska została laureatem plebiscytu “Inwestor bez Granic 2021″. Nagrodę wręczono na Europejskim Kongresie Gospodarczym w KatowicachInwestor bez Granic 2021

Amazon w Polsce, Comarch, Fresenius Kabi Polska, Grupa Amica, IKEA w Polsce, InPost, Sii, SK IE Innovation, Toyota Motor Manufacturing Poland – to firmy, które zdobyły prestiżowe tytuły „Inwestor bez granic” w edycji 2021.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 20 września podczas gali towarzyszącej XIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

„Inwestor bez granic” to honorowy tytuł przyznawany od 2017 roku wyróżniającym się przedsiębiorstwom zagranicznym działającym w Polsce i polskim firmom skutecznie działającym za granicą. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest propagowanie wzorowych – partnerskich, przejrzystych, opartych na zaufaniu i odpowiedzialności – relacji między inwestorem, rynkiem i administracją.– Naszą intencją jest promowanie inwestorów zagranicznych, silnie zakorzenionych w Polsce i wiążących z polskim rynkiem swoje strategie, dbających o jakość tworzonych miejsc pracy i jej warunki, inwestujących w kwalifikacje załóg, a także w innowacyjność i rozwijających sektor badawczo-rozwojowy – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP oraz inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.– Z drugiej strony, chcemy honorować firmy polskie, które z powodzeniem inwestują na obcych, niekiedy odległych rynkach, stawiając na współpracę lokalną i respektując kulturową specyfikę i zasady odpowiedzialności społecznej biznesu – dodaje.
Fresenius Kabi Polska wśród tegorocznych laureatów

Wśród tegorocznych laureatów plebiscytu “Inwestor bez granic” w kategorii „Inwestor zagraniczny w Polsce” znalazła się firma Fresenius Kabi Polska, którą doceniono za odpowiedzialne działanie w segmencie wymagającym najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa – w partnerstwie z polską służbą zdrowia.

Przypomnijmy: Fresenius Kabi Polska działa w segmencie wymagającym najwyższych standardów odpowiedzialności, jakości i bezpieczeństwa – dla eksportera, a jednocześnie partnera polskiej służby zdrowia, towarzystw naukowych i fundacji. Jest największym w Polsce producentem płynów infuzyjnych, które codziennie ratują życie polskim pacjentom. Firma inwestuje w regionie łódzkim od 2000 roku. Produkowane w Kutnie płyny infuzyjne dystrybuowane są zarówno do polskich szpitali, jak i eksportowane.

W tej samej kategorii doceniono także firmy Amazon, IKEA, SK IE Innovation, Toyota Motor Manufacturing Poland.

Z kolei w kategorii „Polski inwestor za granicą” tytuł otrzymały firmy Comarch, Grupa Amica, InPost oraz Sii.

Organizatorem konkursu „Inwestor bez granic” jest Grupa PTWP. Merytoryczną pieczę nad projektem sprawuje redakcja portalu gospodarczego wnp.pl i magazynu Nowy Przemysł.

Kandydaci do nagrody „Inwestor bez granic” zostali nominowali przez przedstawicieli biznesu, instytucji samorządu gospodarczego, agencji i administracji rządowej. Kryteriami przyznania wyróżnienia są między innymi skala inwestycji oraz ich wpływ na potencjał i innowacyjność polskiej gospodarki. Pod uwagę brane jest także znaczenie inwestycji dla krajowego rynku i dla budowania marki Polski w świecie.

źródło: rynek zdrowia.pl