16 i 17 listopada br. w Lublinie pielęgniarki mogły wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu opieki długoterminowej. W roku 2019 Akademia Opieki Długoterminowej organizuje spotkania jeszcze w dwóch innych miastach, ale nigdzie już nie ma miejsc.

Pielęgniarki podczas wykładów i warsztatów będą mogły zdobyć wiedzę teoretyczną z zakresu żywienia, rehabilitacji, leczenia ran i odleżyn, a następnie zastosować ją podczas warsztatów praktycznych. Program to 14 godzin wykładów i warsztatów w ciągu dwóch dni. Połowa dotyczy leczenia żywieniowego, m.in. niedożywienia, wskazań do wsparcia żywieniowego, finansowania procedury żywieniowej.

Docelowo w ramach Akademii Opieki Długoterminowej zostanie przeszkolonych 1600 pielęgniarek. Patronat nad Akademią objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarki, które chciały wziąć udział w szkoleniu, mogły zarejestrować się poprzez stronę www.pielegniarki.prenatalis-polska.pl. Mogły, bo zarówno w Lublinie, jak i w dwóch innych miastach, w których zaplanowano w roku 2019 spotkania (Katowice i Gdańsk) nie ma już miejsc.

“W 2020 planujemy kolejne edycje w wielu miastach: Bydgoszcz, Szczecin, Opole, Łódź, Białystok, Olsztyn, Bytom, Częstochowa, Radom, Kielce, Rzeszów, Zielona Góra. Rejestracja wkrótce!” – informują organizatorzy.

Zgodnie z prognozą GUS w 2050 r. osoby starsze (w wieku 60 lat i więcej) będą stanowić aż 40,4 proc. mieszkańców Polski.

źródło: rynekseniora.pl