Niepokojące zdarzenia w Grodzisku Mazowieckim. Grupa antyszczepionkowców zaatakowała jeden z punktów szczepień. Zajście skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski.”Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy?” – zapytał w niedzielę na Twitterze minister zdrowia.

Niedzielski dodał, że nie są to ludzie, z którymi należy dyskutować. Jednoznacznie wskazał, że tego typu zachowania należy piętnować.Szef resortu podziękował też policjantom za interwencję w miejscu incydentu.
Grodzisk Mazowiecki. Awantura w punkcie szczepień

Do zdarzenia doszło w niedzielę 25 lipca około godziny 13 w punkcie szczepień przy ul. 3 maja w Grodzisku Mazowieckim.- Grupa osób chciała siłą wejść do budynku i wszczęła awanturę z pracownikami punktu – przekazała Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowa asp. szt. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.Jak dodała Zych, w związku z interwencją zostały zatrzymane dwie osoby, jedna ze względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a druga za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów. Po przeprowadzeniu czynności na komendzie, awanturnicy zostali zwolnieni.

Jak relacjonowali policjanci, pozostałe osoby z grupy, która chciała wejść do punktu rozeszły się.
Atak antyszczepionkowców. Do sieci trafiło nagranie

Media społecznościowe szybko obiegło nagranie ze zdarzenia. Można zobaczyć na nim agresorów wykrzykujących oskarżenia o ograniczanie wolności oraz prowadzenie na Polakach “eksperymentów medycznych”.

Antyszczepionkowcy oskarżyli też pracownika punktu szczepień, że uderzył kobietę, choć na nagraniu nic takiego nie widać. Awanturnicy blokowali radiowóz

Członkowie organizacji “Polskie Żółte Kamizelki” nie poprzestali nie próbie wtargnięcia do punktu szczepień.

Po zatrzymaniu dwóch osób próbowali zablokować radiowóz, byli też bardzo agresywni w stosunku do funkcjonariuszy.”Polskie Żółte Kamizelki” to organizacja, która przedstawia się w mediach społecznościowych jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających “opór bezprawiu rządu i policji”.

Jej przedstawiciele publikują m.in. informacje zniechęcające do szczepień przeciw COVID-19.

źróło: wp.pl