“Obecnie pod hasłami walki z epidemią wdrażane są rozwiązania społeczne, które naruszają przyrodzoną przestrzeń ludzkiej wolności oraz jej gwarancje konstytucyjne” – napisano w apelu opublikowanym na stronie internetowej nowej inicjatywy “Polska Jest Jedna”. Wśród współtwórców ruchu znaleźli się m.in. prezydent Siemianowic Śląskich, posłanka PiS i były poseł Ligi Polskich Rodzin.- Małymi krokami, ale skutecznie, odbierana jest nasza wolność i nasze prawa. Chcą podzielić nas na zaszczepionych i niezaszczepionych. Jesteśmy, by walczyć z segregacją sanitarną – powiedział podczas inauguracji ruchu “Polska Jest Jedna” prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech. Jak przekonywał, nie jest antyszczepionkowcem, ale stanowczo sprzeciwia się przymusowi.

– Jeżeli osoba, która boi się przyjąć ten preparat, za chwilę będzie miała problemy w pracy, nie będzie mogła wejść do urzędu, do szpitala, do sklepu, do kościoła, do restauracji czy do kina – czy to nie jest przymus? To jest przymus pośredni. To jest właśnie segregacja sanitarna – stwierdził.Członkowie ruchu “Polska Jest Jedna” apelują do Dudy

Na stronie internetowej nowej inicjatywy “Polska Jest Jedna” można zapoznać się z apelem jej członków do prezydenta Andrzeja Dudy.”Polska jest jedna i jest domem nas wszystkich. Chcemy, by każdy czuł się w Niej jak u siebie, a tego wymaga poszanowanie praw, gwarantowanych nam – obywatelom, w Konstytucji RP. Pana zadaniem, jako Prezydenta RP, jest czuwanie nad przestrzeganiem polskiej konstytucji, dlatego nasz apel kierujemy właśnie do Pana” – czytamy.

Członkowie ruchu przekonują, że “obecnie pod hasłami walki z epidemią wdrażane są rozwiązania społeczne, które naruszają przyrodzoną przestrzeń ludzkiej wolności oraz jej gwarancje konstytucyjne”. Wśród nich wymieniono “rozwijanie projektów segregacji i izolacji społecznej” oraz “rozważanie wprowadzenia obowiązkowego poddania się szczepieniom”.”Polska Jest Jedna”. Kto tworzy grupę?

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej ruchu, jego założycielem jest Rafał Piech – prezydent Siemianowic Śląskich. Wśród założycieli wymieniono natomiast: posłankę PiS Annę Marię Siarkowską, Jana Łopuszańskiego, prawnika, byłego posła Ligi Polskich Rodzin, oraz dziennikarza Jana Pospieszalskiego.
Szczepienia skuteczną bronią przed pandemią

Jak wskazywała pod koniec sierpnia w rozmowie z Wirtualną Polską dr Lidia Stopyra, specjalistka chorób zakaźnych i pediatra ze szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, szczepienia są jedyną szansą na opanowanie pandemii COVID-19.

– Leki, którymi dysponujemy, nie pozwolą na wyleczenie ciężko chorych. Musimy też pamiętać o bardzo zakaźnym wariancie Delta, przy którym takie zasady, jak zachowanie dystansu, nie są już w stanie pomóc w jego opanowaniu. Nie jesteśmy w stanie opanować tej pandemii inaczej, jak poprzez szczepienia – powiedziała.

Wtórował jej wirusolog dr Tomasz Dzieciątkowski, który stwierdził, że “szczepienia stały się ofiarą własnego sukcesu”.- Ludzie w moim wieku i młodsi zapomnieli, czym mogą być choroby zakaźne. Zapomnieli opowieści swoich dziadków na temat zgonów w wyniku gruźlicy, ludzi, którzy zostali kalekami w wyniku polio czy oszpeceni bliznami w wyniku ospy. Z takiego dobrobytu medycznego trochę im się w głowach poprzewracało – tłumaczył.

źródło: wp.pl