W legendarnym warszawskim klubie Stodoła w dniu 14 listopada 2019 r. wystąpią rockowa Coma, hip-hopowy Peja, popowa Paulina Przybysz, operowy Marek Torzewski i discopolowy Weekend.

Za wejście na koncert nie będzie trzeba wydać nawet 1 złotówki – wystarczy zgoda na darmowe zbadanie poziomu cukru we krwi przez Fundację Michała Figurskiego „Najsłodsi”.

Zestawienie ze sobą tak różnych gatunków muzycznych jest zabiegiem celowym. Niezależnie jakiej muzyki słuchasz – cukrzyca nie wybiera – mówi Michał Figurski, założyciel Fundacji Najsłodsi. Koncert będzie pierwszym z cyklu koncertów organizowanych corocznie 14 listopada w Światowy Dzień Cukrzycy. Będzie wyjątkowym wydarzeniem nie tylko ze względu na swój nietypowy line-up, ale także planowane duety artystów z różnych muzycznych światów. Na koncercie inaugurującym działalność Fundacji po raz ostatni będziecie mogli usłyszeć zespół Coma, który kończy swoją działalność sceniczną. Bezprecedensowy jest sposób dystrybucji biletów na koncert. Wejście do klubu będzie się odbywało za darmo po zmierzeniu poziomu cukru we krwi. Badania przeprowadzane będą przez wykwalifikowaną kadrę pielęgniarek na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 13 i 14 listopada. Artyści, występujący tego dnia w Stodole także zostaną przebadani. Inicjatywa Fundacji będzie jednocześnie zapowiedzią cyklicznych badań przesiewowych, które pomogą nam poszukać “zaginionego miliona”.

źródło: tvn.pl