W Wielkiej Brytanii rośnie liczba wykrytych przypadków zakażeń wariantem Delta. O nowych restrykcjach dla przybywających z Wysp poinformował we wtorek po południu Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.
We wtorek resort zdrowia poinformował, że wariantem Delta w Polsce w ciągu półtora miesiąca zaraziło się 90 osób.Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Wielkiej Brytanii. Mimo wysokiego odsetka szczepień, dziennie ostatnio odnotowuje się tam ponad 10 tys. zakażeń koronawirusem. Prawie 99 proc. z nich to wariant Delta, znany wcześniej jako indyjska mutacja.

O nowych restrykcjach dla podróżujących Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek po południu. – Przyjeżdzający do Polski z Wielkiej Brytanii będą podlegali obowiązkowej siedmiodniowej kwarantannie, z której zwalniać będzie tylko negatywny wynik testu wykonywanego nie wcześniej niż po tygodniu – przekazał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ.Nowe przepisy wejdą w życie od środy 23 czerwca.Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu Delta koronawirusa z zagrożonego obszaru. Musimy zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo – uzasadniał szef resortu Adam Niedzielski.

Zwolnieni z obowiązku będą jedynie osoby w pełni zaszczepione. Informacje w tej sprawie przekazał minister zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych.Tym samym dodatkowe restrykcje obowiązywać będą dla osób przybywających do Polski z Indii, Brazylii, Republiki Południowej Afryki i Wielkiej Brytanii.

źródło: wp.pl