Przed nami pierwsze losowanie w Loterii Narodowego Programu Szczepień. W środę wszystkie zapisane osoby staną przed szansą wygrania atrakcyjnych nagród pieniężnych i rzeczowych. Wyjaśniamy, kto może wziąć udział w loterii i co czeka na tych, którzy będą mieli trochę szczęścia.Wszystkie osoby, które w dniach 1-11 lipca zarejestrowały się w Loterii Narodowego Programu Szczepień, wezmą dziś udział w pierwszym losowaniu nagród.

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia, w każdym z 12 środowych losowań do wygrania będzie pięć razy po 50 tys. zł (pula – 3 mln zł) i po 60 hulajnóg elektrycznych (łącznie 720 sztuk).Oprócz nagród tygodniowych w loterii są także nagrody natychmiastowe. Co 500. osoba biorąca udział w loterii wygra 200 zł, a co 2000. grający – 500 zł.

Szans na zdobycie nagrody będzie więcej. W ramach trzech losowań miesięcznych przewidziano aż sześć razy po 100 tys. zł i sześć samochodów Toyota Corolla.Najcenniejsze nagrody pojawią się w losowaniu finałowym. Uczestnicy staną przed możliwością otrzymania jednej z dwóch nagród pieniężnych w wysokości 1 mln zł oraz dwóch samochodów osobowych Toyota C-HR.Loteria szczepionkowa. Kiedy losowania?

Kolejne losowania nagród odbędą się 21 i 28 lipca. Po cztery zaplanowano natomiast w sierpniu i wrześniu, jedno w październiku. Najcenniejsze, finałowe losowanie zaplanowano na 6 października.

Jak poinformował resort finansów, osoby, które wygrają w loterii szczepionkowej, będą zwolnione z obowiązku zapłacenia podatku dochodowego. Zarządzenie to dotyczy zarówno nagród finansowych, jak i rzeczowych.
Jak wziąć udział w loterii szczepionkowej?

Aby wziąć udział w loterii, należy być osobą pełnoletnią i przejść pełną procedurę szczepienia (dwie dawki w przypadku szczepionek Comirnaty, Moderna i AstraZeneca lub jedną dawkę preparatu Johnson & Johnson), a także do 30 września wyrazić chęć uczestnictwa.Zapisać można się na jeden z kilku dostępnych sposobów:

zadzwonić na bezpłatną infolinię 989;

zarejestrować się przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP;

wysłać SMS-a o treści SzczepimySie na numer 880-333-333;

pójść do pobliskiego punktu szczepień.Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Totalizator Sportowy, czyli organizatora loterii, każda osoba zostanie poinformowana o wygraniu przez wiadomość SMS. Nagrody pieniężne będzie możne wypłacić z bankomatów PKO BP lub odebrać w każdej placówce tego banku.

Trochę inaczej będzie w przypadku nagród o wyższej wartości, za jakie zostały uznane wygrane tygodniowe, miesięczne czy finałowe. Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni, licząc od dnia następnego po losowaniu, wyśle do laureatów SMS-a, w którym zwycięzcy otrzymają link do formularza z oświadczeniem niezbędnym do przekazania nagrody. Ponadto wyniki losowań można znaleźć na stronie internetowej loterii.

źródło: wp.pl