Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił nową kampanię społeczną dotyczącą szczepień przeciw COVID-19 zatytułowaną “Chcę zrozumieć”. – Jest ona ukierunkowana do nieco innej grupy niż wcześniej – mówił szef MZ. Jak wyjaśnił, nowa strona internetowa ma udostępniać wszystkie informacje dotyczące szczepień, których brak mógł budzić wątpliwości lub zniechęcać do przyjęcia preparatu. Minister poinformował także, że 3 października ruszą szczepienia przypominające dla dzieci w wieku 5-11 lat.
Adam Niedzielski poinformował, że po “pewnym apogeum” dot. liczby nowych zakażeń w sierpniu, zaobserwowano spadek liczby nowych infekcji. Oznacza to, że kolejna fala zachorowań jest odsunięta w czasie. – To idealny czas na to, żeby się zaszczepić – powiedział.
Jak przyznał, dotychczasowe statystyki dotyczące szczepień czwartą dawką “nie są zadowalające” – od ubiegłego tygodnia zarejestrowało się na nie 300 tys. osób, spośród których 205 tys. już przyjęło preparat. W sumie, łącznie z seniorami, którzy mogli przyjąć drugą dawkę przypominającą wcześniej, zaszczepionych zostało 1,8 mln osób.
Zgodnie z rekomendacją ENA, która dopuściła szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat, od 3 października będziemy dopuszczali pierwszą dawkę przypominającą dla osób w wieku 5-11 lat. Wystawimy pół miliona e-skierowań dla dzieci, które są po dwóch podstawowych dawkach – powiedział Adam Niedzielski.
Adam Niedzielski przedstawił kampanię “Chcę zrozumieć”
Minister zdrowia podkreślił również, że “potrzeba nowego impulsu” w podejściu do szczepień. Jak dodał, przebadano szczepionki i wszelkie niekorzystne wokół nich zjawiska.
– Chcielibyśmy uruchomić nową kampanię przekonującą do szczepień i ta zmiana narracji polega na przekonywaniu i uszanowaniu, że decyzja o szczepieniu jest decyzją autonomiczną każdego człowieka. Przedstawimy wszystkie odkrycia, dowody, argumenty rzeczowe, które udało nam się zgromadzić – wyjaśnił.
Nowa strona na rządowym serwisie gov.pl ma nazywać się “Chcę zrozumieć”.
Jak wyjaśnił Niedzielski, będzie można znaleźć tam wszystkie informacje, których brak mógł budzić wątpliwości bądź zniechęcać do szczepień.
źródło: interia.pl