Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość zdecyduje się na wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi, to będzie musiało przełamać opór własnego koalicjanta. – Jako Solidarna Polska z całą pewnością się na to nie zgodzimy – zapowiedział lider tej partii Zbigniew Ziobro w Radiu Wnet.Szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 będą obowiązkowe? Taki postulat coraz częściej podnoszą środowiska medyczne i biznesowe. Choć na taki krok zdecydowały się niektóre państwa, to jednak rządzący w Polsce – przynajmniej na razie – nie mają takich planów.
Obowiązkowe szczepienia? Solidarna Polska przeciw

Właśnie temat obowiązkowych szczepień był przedmiotem rozmowy ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w Radiu Wnet. Lider partii współtworzącej Zjednoczoną Prawicę (z której w sierpniu wypadło Porozumienie) usłyszał pytanie, czy w Polsce zachowana zostanie dobrowolność szczepień przeciw COVID-19.

– Solidarna Polska ma w parlamencie 19 głosów, a wiele wskazuje, że niedługo mamy szanse mieć 20 posłów. Z całą pewnością decyzja naszego środowiska jest taka, że nie zgodzimy się na wprowadzenie obowiązkowego szczepienia – podkreślił polityk.Zamiast tego szef resortu sprawiedliwości proponuje szerokie kampanie informacyjne, które wskażą argumenty za i przeciw szczepieniom, a zarazem pozwolą Polakom dokonać wyboru.

– Ja nie mam nic przeciwko, jestem za tego rodzaju rzetelną informacją, która powinna dotrzeć do każdego Polaka, wskazując np. argumenty za tym, że warto się szczepić – stwierdził Zbigniew Ziobro.
bEBxllSl

– Natomiast jestem zdecydowanym przeciwnikiem narzucania czegokolwiek naszym rodakom, ponieważ to spowodowałoby przeciwny skutek od zamierzonego, wywołało kolejne niepokoje społeczne i łamałoby szacunek dla naszej tradycji wolnościowej – ocenił lider SP. Dodał, że naszemu narodowi nie potrzeba kolejnych awantur.Rządzący przeciwko obowiązkowi szczepień

To kolejny głos z obozu rządzącego przeciwko obowiązkowi szczepień. Zgodność ze stanowiskiem Zbigniewa Ziobry wyraził wcześniej prezydent.

– Jestem absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia. To przekroczenie granicy, na które nie możemy sobie pozwolić – zadeklarował Andrzej Duda niespełna kilkanaście dni temu.
bEBxllSm

Jednak od kilku dni widać nasilenie liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W piątek Ministerstwo Zdrowia podało informację o 528 nowych zakażeniach. Dzień wcześniej – o 533. A jeszcze pod koniec sierpnia liczba osób nowo zakażonych wahała się między 150 a 250 przypadków.

Szczepionka jest skutecznym gwarantem łagodnego przejścia COVID-19, co potwierdzają dane MZ. W piątek resort poinformował, że 0,81 proc. w pełni zaszczepionych osób zostało zakażonych. Ze wszystkich zmarłych na COVID-19 w ostatnim czasie 1,69 proc. to osoby zaszczepione.Kłopoty służby zdrowia

Liczba przyrastających zakażeń wirusem SARS-CoV-2 to niejedyny problem resortu zdrowia. W sobotę bowiem protesty rozpoczną medycy.

To efekt negocjacyjnego fiaska ministra zdrowia z przedstawicielami protestujących. W następstwie przed Kancelarią Premiera “wyrośnie” w sobotę “białe miasteczko”.

źródło: money.pl