Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu chce kształcić lekarzy. Uczelnia złożyła dokumenty do Ministerstwa Edukacji i Nauki, które są potrzebne do otwarcia kierunku lekarskiego – poinformowało jako pierwsze Radio Maryja.
Na antenie katolickiej rozgłośni wyjawił tę informację prof. AKSiM, o. Tadeusz Rydzyk CSsR
Rektor-Założyciel uczelni wyraził nadzieję na pozytywną decyzję Ministerstwa
Dlatego dosyć definitywnie stwierdził w rozmowie: ” Będziemy robili nabór. Chcielibyśmy zacząć od października”

Ojciec Tadeusz Rydzyk planuje uruchomienie kierunku lekarskiego

– Trzeba kształcić intelekt i osobowość, pomóc we właściwym kształtowaniu. Dlatego złożyliśmy dokumenty. Będziemy robili nabór. Wierzymy, że dostaniemy zgodę. Chcielibyśmy zacząć od października – zapowiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR na antenie Radia Maryja.

AKSiM, jeśli chodzi o kierunki medyczne, jak do tej pory oferuje studia licencjackie z pielęgniarstwa. Ponadto od początku działania prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach: dziennikarstwo, politologia oraz informatyka medialna. W ofercie uczelni jest też informatyka oraz studia z zakresu zarządzania Masters of Business Administration. Nowością od tego roku akademickiego są jednolite studia na kierunku prawo.O kierunku lekarskim na uczelni o. Rydzyka mówi się nie od dziś, jednak do tej pory Akademia odcinała się od w zasadzie głównie medialnych spekulacji. Pięć lat temu, w 2008 r. w trakcie inauguracji roku akademickiego w Toruniu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwośści przyznał, że rozmawiałem z ministrem zdrowia o tym, czy Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nie mogłaby kształcić lekarzy.

– To takie nasze marzenie, a marzenia się spełniają – stwierdził wtedy Karczewski.

Przypomnijmy, że obecnie na kierunku lekarskim kształcą 24 szkoły wyższe, a od października ich liczba wzrośnie do co najmniej 27 (są wydane zgody). W kolejce na wydanie zgody na uruchomienie kierunku lekarskiego czeka jeszcze 12 uczelni (dane na koniec stycznia).

Akademia (w nazwie od 2021 r., wcześniej Wyższa Szkoła) Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to niepubliczna szkoła wyższa założona w Toruniu w 2001 roku i należąca do Fundacji Lux Veritatis.

źródło: rynek zdrowia.pl