O godz. 11 w Ministerstwie Zdrowia zebrał się sztab kryzysowy w związku z zachorowaniami na grypę. Informację Wirtualnej Polsce potwierdził resort. Informację o spotkaniu podał w mediach społecznościowych portal Polityka Zdrowotna.
Szczyt zachorowań na grypę

Wiceszef MZ zapytany był w czwartek w Programie 3 Polskiego Radia, czy może być dodatkowy stan zagrożenia w związku z grypą. Jak powiedział, “na dzień dzisiejszy nie ma ryzyka dot. ogłoszenia stanu epidemii z powodu grypy”. – Wszystko będzie zależało od wydolności naszego systemu ochrony zdrowia – zastrzegł wiceminister Kraska.Przypomniał, że stan zagrożenia epidemicznego w Polsce w związku z COVID-19 został przedłużony do końca marca. – Z naszych danych i prognoz wynika, że szczyt zachorowań na COVID-19 w Polsce jest jeszcze przed nami – to jest mniej więcej druga połowa stycznia. Do tego trzeba dołożyć lawinę zachorowań na grypę, którego szczyt w ubiegłych latach przypadał na koniec stycznia początek lutego – powiedział Kraska.Zastrzegł, że obecny stan zachorowań na grypę jest na poziomie notowanym w ubiegłych sezonach. – Szczyt zachorowań na grypę jest jeszcze przed nami – powiedział wiceszef MZ. – Myślę, że kumulacja, która nas czeka, będzie trudna dla całej służby zdrowia – ocenił wiceminister Kraska.

Powiedział, że liczba zachorowań na COVID-19 jest zdecydowanie mniejsza, więc i hospitalizacji jest mniej. – Największy problem jest z zachorowaniami na grypę – powiedział.

źródło: wp.pl