Do wielu regionów Polski dotarła zima. Okazuje się, że pogoda może znacznie się pogorszyć i doprowadzić do “totalnego paraliżu”. Meteorolodzy nie wykluczają powrotu “zimy stulecia”. Sprawdź najnowszą prognozę pogody.
Portal twojapogoda.pl przekazał, że prawdopodobnie w najbliższych dniach będziemy mieli do czynienia z “zimą stulecia” w miniaturze. Wszystko za sprawą śnieżyc, które mają pojawić się w naszym kraju.

Zdaniem meteorologów, intensywne opady białego puchu spowodują w naszym kraju “totalny paraliż”.

Portal twojapogoda.pl dodał, że niż śródziemnomorski pod koniec tego weekendu dotrze nad Polskę. Razem z nim od niedzieli do wtorku pojawią się intensywne opady śniegu.
Śnieżyce w Polsce. Zapowiada się “totalny paraliż”

Zdaniem synoptyków, przybędzie 20-30 cm białego puchu. Niewykluczone jednak, że będzie to nawet 50 cm. Eksperci dodają, że trudno jest dokładnie oszacować grubość pokrywy śnieżnej, jednak pewne jest to, że takiej ilości śniegu w Polsce nie było od 10 lat.Dla fanów zimy jest też inna dobra wiadomość. Oprócz śniegu w następnym tygodniu pojawi się także srogi mróz. Nocami na termometrach w Polsce zobaczymy nawet -20 stopni Celsjusza.

Serwis twojapogoda.pl dodał, że taka pogoda może spowodować nie tylko paraliż w ruchu drogowym, ale także lotniczym oraz kolejowym.
Śnieg pojawił się już w czwartek

Biały puch w Polsce pojawił się już w czwartek nad ranem i to niemal w całym kraju. Najwięcej śniegu spadnie na północy – ok. 5 cm.

Temperatura maksymalna w czwartek wynosi od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, 0-2 stopni w głębi kraju, do 3 stopni na południowym zachodzie i południu.

źródło: wp.pl