Papież Franciszek na Słowacji będzie we wrześniu tego roku. Jak ogłosiły właśnie władze tego kraju w publicznych spotkaniach z papieżem podczas pielgrzymki będą mogły uczestniczyć jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciw Covid-19.Papież Franciszek na Słowacji będzie we wrześniu tego roku. Pielgrzymka odbędzie się między 12 a 15 września. Co ważne w spotkaniach z papieżem będą mogły wziąć udział wyłącznie osoby zaszczepione. Taką decyzję ogłosił minister zdrowia Słowacji Vladimir Lengvarsky i przewodniczący słowackiego Episkopatu arcybiskup Stanislav Zvolensky.
Pielgrzymka Franciszka na Słowację – spotkania z papieżem tylko dla zaszczepionych

Za w pełni zaszczepione uznaje się te osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki i od otrzymania drugiej upłynęło co najmniej 14 dni. W przypadku osób, które przyjęły szczepionkę jednodawkową, od zastrzyku musi upłynąć 21 dni. Osoba, która przyjęła tylko jedną dawkę szczepionki dwudawkowej, uważana jest na Słowacji za niezaszczepioną.

Słowacki minister zdrowia zapowiedział, że podczas mszy świętych i nabożeństw z udziałem papieża będzie mogło uczestniczyć więcej osób, niż wynika to z aktualnie obowiązujących przepisów, ograniczających liczbę gości do 1 tys.

Abp Zvolensky uznał szczepienia za jedyny skuteczny sposób zwiększenia liczby wiernych dopuszczonych do udziału w spotkaniach z papieżem. Dodali, że o wymogach informują na niecałe dwa miesiące przed przyjazdem Franciszka, aby dać chętnym czas na zarejestrowanie się i zaszczepienie.

Według niepotwierdzonego oficjalnie programu pielgrzymki papież ma odwiedzić Bratysławę, Preszów, Koszyce oraz sanktuarium w Szasztinie w pobliżu granicy z Czechami.
Pielgrzymka papieża na Słowację. Jaki pogram?

Jaki jest program pielgrzymki Franciszka? Jak na początku lipca podało Vatican News 12 września papież weźmie udział w Mszy wieńczącej Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Następnie – od 12 do 15 września – Franciszek będzie na Słowacji, gdzie odwiedzi Bratysławę, Preszów, Koszyce i Szasztin. Dokładny program pielgrzymki ma natomiast zostać opublikowany w najbliższym czasie.

Papież Franciszek na Słowacji ma odwiedzić:

Bratysławę,
Preszów,
Koszyce
Szasztin.

źródło: rynek zdrowia.pl