Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji planuje zakazanie noszenia broni 11 listopada na terenie trzech miast. Mowa o Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Projekt dotyczy także rozładowanej broni.Pomysłodawcą tego projektu jest resort spraw wewnętrznych i administracji. Informacje w tej sprawie pojawiły się na internetowej stronie ministerstwa. Chodzi o zakaz noszenia broni 11 listopada na terenie Warszawy, Krakowa i Wrocławia.
Zakaz noszenia broni 11 listopada. Jest projekt

MSWiA wyjaśniło, że powodem takich rozwiązań ma być “zapewnienie bezpieczeństwa publicznego”.

“Ze względu na charakter tych przedsięwzięć oraz przewidywaną kilkusettysięczną liczbę uczestników, a także sytuację międzynarodową, istnieje konieczność zapewnienia wzmożonego rygoru bezpieczeństwa i porządku publicznego” – dodano w komunikacie władz. Jednak nie wiadomo jeszcze, czy rozporządzenie będzie obowiązywało 11 listopada.
W Warszawie odbędzie się Marsz Niepodległości

Szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział, że 11 listopada w Warszawie o godzinie 14 ruszy z Ronda Dmowskiego Marsz Niepodległości. Jego hasło brzmi: Silny Naród – Wielka Polska.- W dzisiejszych czasach ogromnego zagrożenia Europy rosyjskim imperializmem, zmianami geopolitycznymi uważamy, że państwo polskie, ojczyzna, musi postawić opór temu złu, które szerzy się na świecie i prezentować silną postawę. Tę postawę może prezentować tylko silny naród – mówił Robert Bąkiewicz, gdy ogłaszał w październiku szczegółowe informacje dot. tegorocznych wydarzeń z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Naród silny duchem, silny wolą przetrwania, silny moralnością i etyką, którą pokazuje przykład innym narodom. Przez silny polski naród inne narody, inne państwa w Europie mogą być również wspaniałe, silne i mogą odbudowywać utraconą po części cywilizację łacińską – dodał.

źródło: wp.pl