Grzegorz Braun, kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeszowa podczas debaty kandydatów nazwał paradę LGBT ”promocją dewiacji”, a ministra Niedzielskiego ”szkolonym psychopatą”.

W niedzielę w RadioZET przeprowadzono debatę on-line kandydatów na fotel prezydenta Rzeszowa. Wśród nich był Grzegorz Braun
Braun odpowiadał m.in. pytanie, czy pozwoliłby na paradę LGBT w Rzeszowie. Chciał też zadać pytanie wojewodzie Ewie Leniart
Podczas zadawania pytania Leniart, Braun nazwał ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ‘’szkolonym psychopatą’’
Prowadzący debatę dziennikarz Andrzej Stankiewicz wykluczył posła Konfederacji z rozmowy

Redaktor Stankiewicz pytał kandydatów na prezydenta Rzeszowa m.in. o to, czy pozwoliliby na paradę LGBT w Rzeszowie?

Grzegorz Braun odpowiedział m.in., że ‘’przestrzeń publiczna nie może być zawłaszczana nie może podlegać inwazji i atakowi antycywilizacji. W związku z tym, chciałbym to bardzo wyraźnie zadeklarować: nie na mojej wachcie, nie na mojej służbie. Nie będzie przyzwolenia na promocję dewiacji czy jakichkolwiek zachowań nie tylko społecznie, ale też z punktu widzenia zdrowia – szkodliwych, ryzykownych, niegodnych polecenia’’.
Pierwsze ostrzeżenie

Prowadzący debatę Andrzej Stankiewicz przerwał Braunowi i poprosił go, by nie używał wobec mniejszości seksualnych sformułowania ‘’dewiacja’’. Dodał: ‘’mam do pana pierwsze ostrzeżenie’’ i nalegał, żeby poseł nie używał ‘’języka agresywnego’’.

– Jeżeli drugi raz użyje pan języka agresji lub wykluczenia, bez względu wobec jakiej grupy, podziękujemy panu za udział w debacie – mówił dziennikarz.
Stankiewicz rozłącza rozmowę z Braunem

W drugiej części debaty kandydaci mogli zadawać sobie pytania. Grzegorz Braun postanowił skierować pytanie do wojewody Ewy Leniart: – Pani wojewodo, kiedy przyjdzie jesień, a może szybciej, i szkolony psychopata Niedzielski ogłosi koniec pandemii, czy pani…

Przerwał mu redaktor Stankiewicz: – Panie pośle, to jest ten moment, o którym mówiłem. Nie pozwolę używać takich sformułowań w moim programie. Bardzo dziękuję panu za udział. Ostrzegałem pana, że nie będę tolerował języka nienawiści. (…) biorę odpowiedzialność na siebie, podobnie jak pan wziął odpowiedzialność za słowa, które pan powiedział o dewiantach, a teraz o ministrze Niedzielskim, więc dziękujemy panu za udział w naszej debacie. Kontynuujemy debatę bez pana Grzegorza Brauna – powiedział Andrzej Stankiewicz.

źródło: rynek zdrowia.pl