Polska wysłała szczepionki nie tylko do Australii, ale również do Hiszpanii, Portugalii oraz Norwegii. W planach jest też transport na Ukrainę.
Polska wysłała szczepionki Pfizera – oprócz Australii – do: Hiszpanii i Portugalii; do Norwegii – Moderny
Z kolei na Ukrainę we wtorek zostanie przekazanych 0,65 mln dawek szczepionek Astra Zeneki – przekazał szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.
Ceny szczepionek odsprzedawanych przez Polskę nie są ujawniane. – Obowiązuje reguła, by nie stracić i nie zarobić – powiedział prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) Michał Kuczmierowski

Szczepionki z Polski poleciały już do Australii, Hiszpanii i Portugalii i Norwegii

W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk przekazał, że Polska do tej pory wysłała szczepionki Pfizera przeciwko COVID-19 do – oprócz Australii (1 mln dawek) – do: Hiszpanii (2,4 mln), Portugalii (0,6 mln). Do Norwegii wysłano 1 mln dawek Moderny. We wtorek na Ukrainę zostanie przekazanych 0,65 mln dawek Astra Zeneki.

O odsprzedaniu szczepionek przeciwko COVID-19 do Australii Dworczyk informował w niedzielę. Połowa dawek szczepionki ma być przeznaczona dla stanu Nowa Południowa Walia, gdzie nastąpił znaczy wzrost zakażeń. Australijski premier Scott Morrison mówił w niedzielę na konferencji prasowej w stolicy kraju – Canberze, że szczepionki otrzymają ludzie w wieku od 20 do 39 lat.Ceny odsprzedawanych szczepionek ujawnione

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) Michał Kuczmierowski poinformował w poniedziałek PAP, że ceny szczepionek odsprzedawanych przez Polskę nie są ujawniane.- Obowiązuje reguła, by nie stracić i nie zarobić. Poszczególne państwa pokrywają koszty transportu, który organizujemy – dodał.Kuczmierowski podkreślił, że odsprzedaż szczepionek jest olbrzymią, międzynarodową akcją logistyczną.

– Wszystko odbywa się w profesjonalnych warunkach, zgodnych z prawem farmaceutycznym i wymaganiami producentów. Jest to możliwe między innymi dlatego, że przez ostatnie półtora roku sprofesjonalizowaliśmy RARS, która dzisiaj sprawnie obsługuje cały proces – dodał Kuczmierowski.

Zaznaczył, że proces sprzedaży aktywnie wspierają polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Zdrowia.

źródło: rynek zdrowia.pl