Koronawirus się rozpędza? Waldemar Kraska przyznał, że liczba nowych zakażeń rośnie, co wiąże się także ze wzrostem hospitalizacji. Powiedział, kiedy możemy się spodziewać szczytu zachorowań.W ostatnim czasie mamy do czynienia ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Waldemar Kraska przyznał, że jeszcze w wakacje możemy się spodziewać szczytu zachorowań.

– W drugiej połowie sierpnia będzie w Polsce szczyt zachorowań na COVID-19 – powiedział w niedzielnym “Gościu Wydarzeń” wiceminister zdrowia. Pytany o ewentualne wprowadzanie obostrzeń, powiedział, że żaden kraj się na to nie decyduje. – Stosuje się rekomendacje i promuje się szczepienia – podkreślił.

Waldemar Kraska przyznał także, że z uwagi na wzrost zakażeń więcej osób chorych potrzebuje opieki w szpitalu. – Mamy obecnie ponad 1500 zajętych łóżek – podał.Kraska powiedział także, że w ciągu ostatniej doby było jedno podejrzenie małpiej ospy. Stwierdził jednak, że to niewiele, a sytuacja jest monitorowana. Liczba nowych zakażeń rośnie

Tylko w ostatnią sobotę badania potwierdziły 3 493 zakażeń koronawirusem, w tym 551 ponownych. Zmarło 12 osób z COVID-19 – poinformowano na stronach rządowych w raporcie o liczbie zakażeń koronawirusem. Wykonano 9 881 testów w kierunku SARS-CoV-2.Tydzień temu, 16 lipca, badania potwierdziły 2131 zakażeń koronawirusem, w tym 298 ponownych. Wówczas nikt z COVID-19 nie zmarł.

Łącznie – jak podano w sobotę – od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 048 411 przypadków. Zmarło 116 510 osób z COVID-19.

źródło: wp.pl